Yeni Bir Dizi #21# The Originals

21:18

Herkese merhabalar :) Derse oturmadan önce bugünün yazısını yazayım, geri kalmayayım istedim. Bu aralar buraları çok boşlamışım gibi geliyor. Bugünkü dizimiz bir önceki dizimizi Spin-Off'u The Originals.Vampir günlüklerinin Köken'leri çok tutulunca kendilerine ail bir diziye kavuştular. Üstelik bunu bir anda ortadan yok olarak yapmadılar. The Vampire Diaries'in bir bölümü köken vampirlerimizin neden New Orleans'a gittiğini açıkladı. Açık konuşmak gerekirse bu yıl The Originals, The Vampire Diaries'i geçmiş bulunmakta. Daha heyecanlı, daha sürükleyici, daha Klaus'lu :) Bundan sonrası spoiler içerir.


Kurt kızımız Haley mucize bir şekilde Klaus'un çocuğunu taşımaktadır. New Orleans'taki cadılar Haley'yi kullanarak Klaus'u New Orleans'a getirirler. Elijah'ta New Orleans'a gelir. Ve Elijah'a yardım etmek için Rebekah'da. Yıllar önce kurduğu şehrin başka bir vampirin eline geçtiğini gören Klaus kıskanır ve New Orleans'ı ele geçirmek için plan yapmaya başlar. Bu vampir Klaus'un dönüştürdüğü vampirlerden biridir ve şehrini Klaus'a kaptırmaya hiç niyeti yoktur. Cadı - Vampir çekişmesinin ortasında bir dizi izliyoruz. 


Geriye üç kökenimiz kaldı bildiğiniz gibi. Mystic Falls'takiler bir kökenin nasıl öldürüleceğini biliyor olabilirler ama New Orleans'takilerin hiç haberi yok belli ki. Sonuçlarından da habersizler. Neyse ki dizi kökenleri nasıl öldürebilirizden biraz daha karmaşık.


Sevgili güvenilir Elijah. Katherine'le olan ilişkisi gözümdeki kredisini düşürdü açıkçası ama en güvenilir köken olmaya devam ediyor kendisi. Bunda sinirini ve öfkesini diğer kökenler gibi ortaya koymamasının ve takım elbiselerinin de etkisi olduğunu düşünüyorum. Ailesini her şeyin önüne koyması da etkiliyor insanı.


Ahh Klaus ahh.  Spin-Off'un en büyük nedeni bence. O güzel ingiliz aksanıyla sinirlenirken bile göz kamaştırıyor. Ama her gördüğünü isteyen bir psikopat olduğu gerçeğini değiştirmiyor bu. Ve ailesini her fırsatta kazıkladığını. (Gerçekten.) 


Ve Rebekah. Geçen seneden beri en büyük değişikliği gösteren köken oldu kendisi. Klaus'un kız versiyonu gibi sadece kendini düşünen birinden diğerleriyle yardımlaşan birine dönüştü. Açıkcası geçen sene pek hoşlanmıyordum, adını bile hatırlayamıyordum (Klaus'un kızkardeşi demişimdir daha çok) ama kendini sevdirdi bana. Özellikle insan olmak için ne kadar çabaladığını görmek köken kabuğunun arkasını görmemizi sağladı. 


Yukarıda da dediğim gibi The Originals'ın hikayesi bu sezonun The Vampire Diaries'ine göre daha güzel ilerliyor. Eğer The Vampire Diaries'i severek izliyorsanız kesinlikle bir şans verin derim. 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum