Yeni Bir Dizi #18# Camelot

19:31

Tek haftanın yazılarını iki haftaya yayayım da bir haftayla kurtaralım şu işi dedim :) İki dizi arasında da Camelot'u yazayım dedim :) Camelot 2011 yapımı tek sezonluk bir dizi. IMDB mini dizi olarak gösteriyor ama iptal edildi, bir mini dizi böyle ortada bırakılmaz çünkü. IMDB puanı 6,4 bu arada. O civarlarda hak ediyor puanını.Dizinin konusu şöyle; Kral Uther sürgün ettiği kızı Morgan tarafından zehirlenerek öldürülür. Morgan krallığın tek varisi olduğunu düşünürken, Merlin zamanında sakladığı Uther'ın oğlu Arthur'u bulur ve krallığa gelmeye ikna eder. Krallığı kaptıran Morgan'da çeşitli oyunlarla krallığı ele geçirmeye çalışır.


Dizinin başrolünde Jamie Campbell Bower var. Kendisini en son Ölümcül oyuncaklarda Jace rolünde gördük. Burada çok küçükmüş, bence Jace rolü üzerine tam oturmuşken burada biraz garip geliyordu bana. Ama kendisi sarışın bir kral Arthur olarak efsaneye uygun.


Kız kardeşini Morgan'ı ise oyunculuğuyla hayran bırakan Eva Green oynuyor. Gerçekten rolünün hakkını vermiş. Diziyi sürükleyen de bence Morgan'dı.


Ve Merlin. Burada Merlin Arthur'dan daha yaşlı, ama kraliçenin dediğine göre yıllardır bir gün bile yaşlanmamış. Kaç yaşında olduğunu bilemiyoruz yani. Büyü yapmaktan uzak duran bir Merlin görüyoruz çükü büyü yapınca birazcık işin ucunu kaçırıyor. Joseph Fiennes canlandırıyor Merlin'i. Kendisini Shakespeare in Love'dan tanıyor olabilirsiniz. Ben AHS: Asylum'da gördüm en son. Kendisi Ralph Fiennes'in kardeşi. Yani Tumblr'da çok sevdikleri gibi ifade etmek istersek; Merlin ve Voldemort kardeş :D


Son olarak Guinevere. Merlin'in aksine Gwen güzel bir kız ama gene Merlin'in aksine Arthur'un şövalyelerinden Leontes ile nişanlı. Benim Merlin'de sinir olduğum şey Arthur'un Gwen'e aşık olmasıydı burada o sorunu kaldırmışlar. 

Camelot 10 bölümüyle ve git gide ilginçleşen senaryosuyla bir sezonu tamamlasaydı keşke dedirtiyor. Kral Arthur efsanelerinden hoşlanıyorsanız bir de bunu izleyin derim. Biraz açık bir dizi ama Spartacus kadar değil.  

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum