Yeni Bir Dizi #17# South Park

12:00

Herkese Merhabalar :) Bu haftaki dizimiz South Park. 1997'de yayın hayatına başlayan dizi IMDB'den 10 üzerinden 8,8 almış. South Park, South Park'ta yaşayan 4 çocuğun maceralarını anlatıyor. +18 bir çizgi dizi.Bilgisayarda yapıldığı için gündeme daha yakın işler çıkarabiliyorlar. Bunu The Simpsons'da göremiyoruz çünkü dizinin yapımı 6 ila 9 ayı buluyordu. Bunda ise en belirgin örneği iki yıl önce gördük. İngiltere veliaht prensi William ile Kate'in düğünü hakkında bir bölüm düğünden bir gün sonra yayınlandı. Tabii direkt William ile Kate demiyorlar daha çok dalga geçmek için Kanada'yı kullaıyorlar. Hemen her amerikan dizisi gibi. Ayrıca Obama'nın seçimiyle ilgili bölümde vardı yanlış hatırlamıyorsam. Bunun yanında Yarından Sonra ve Inception gibi filmler hakkında da bölümleri var. 25 Eylül'de 17. sezona başladılar. Yaklaşık bir yıllık ara dizi bitiyor mu acaba şüphesini de aklımıza getirdi.


Dediğim gibi dört ana karakter var. Yıllar içinde 3. sınıftan 4. sınıfa geçiş yaptılar. Yani biraz yavaşta olsa zaman ilerleyişi var. Karakterlere başlayacak olursak;


Eric Cartman : Grubun başına ne geliyorsa onun yüzünden geliyor diyebiliriz. Antipatik, sinirli, küfürbaz ve ırkçı, çıkarları için her şeyi yapabilecek biri. yaşına aldanmayın eli her yere uzanıyor. Vakti zamanında seçimlere hile karıştırmışlığı bile var. Şişman olmadığını, iri kemikli olduğunu iddia eder. Kyle'la her fırsatta uğraşır. Arkadaşlarını sinir etmek en büyük eğlencelerinden biridir. Yahudi karşıtlığına karşın son sezonların birinde gördüğü rüya üzerine Yahudi olmuştur. Fakat sonra bununla ilgili bölüm yapılmadı. Kendisi tam bir Hitler hayranıdır.


Stan Marsh: Grubun daha aklı başında olanı. Yaşına göre ağırbaşlı ve mantıklı kararlar alabiliyor. Genelde Cartman'ı doğru yola getirmeye çalışıyor ama çocuk nihayetinde. Son sezonlarda babası Randy Marsh saçmalamakta herkesi geçer durumda. Bir bölümde herkesin sevdiği müzikler ona saçmalık gibi gelmiştir. Büyüyüp diziden ayrılmış, ama ertesi bölüm geri dönmüştür. 


Kyle Broflovski : Bir Yahudi olarak Cartman'ın sürekli sataşmalarına maruz kalmak zorunda. Stan'le beraber Cartman'ı durdurmaya çalışıyorlar. Ike adında Kanadalı küçük bir kardeşi vardır. Ike ile ilgili bölümler genellikle Kanada'yla alakalıdır. Yahudi imaları Kyle üzerinden yapılır.

Kenny McCormick: Dizinin en ilgi çeken karakteri. İlk sezonlarda her bölüm sonunda ölen karakter. Ertesi bölümde hiçbir şey olmamış gibi devam ediyordu dizi. Yaklaşık 10 sezon sonunda Kenny'nin neden her bölüm tekrar  ortaya çıktığı bir bölümde anlatıldı. Genelde her bölümden sonra Stan  "Aman! Tanrım Kenny'i öldürdüler." diye bağırır Kyle da karşılık olarak "Sizi pislikler" der. 5. sezonun sonunda öldüğünde bir sezon boyunca geri gelmedi. Tüm vücudunu saran turuncu bir parka giyer. Kapüşonu yüzünü kapattığı için söyledikleri genelde anlaşılmaz. Michael Jackson'lı bir bölümde sarışın olduğunu öğrendik. 
 • Share:

You Might Also Like

2 yorum

 1. En sevdiğim dizilerden biri ve tekrar yeni sezon başlaması çok iyi oldu :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. bir yıl oldu nerdeyse, bitti mi acaba diye düşünmeye başlamıştım :)

   Sil