Yeni Bir Dizi #16# Family Guy

12:00

Family Guy ile South Park aynı oyu almıştı ankette ben de tercihimi Family Guy'dan yana kullandım. South Park gelecek haftanın yazısı.
Family Guy yayın hayatına 1999'da başlamış çizgi dizi, komedi dizisi. The Simpsons'larda etkilendiğini söylemek yanlış olmaz herhalde. Birebir taklit etmiyor ama kendine has bir çizgisi var. Peter'ın yaptığı saçmalıkları, aşırılıkları The Simpsons'ta görmüyoruz. Family Guy, Aile Babası anlamına geliyor bu arada.

 Peter Griffin ailenin babası. Bira fabrikasında çalışıyor. En yakın arkadaşlarıyla sürekli gittikleri pubda bira içmektende. Genelde dizinin görüp görebileceğiniz en salakça hareketlerin ondan geldiğini görüyoruz. Karısı Lois'e aşık bir adam ama bu onu çıldırtmasını engellemiyor.

Lois Griffin. Zengin bir aileden gelen zeki bir kadın fakat bir kere Peter'a aşık olmuş. Ailesiyle inatlaşıp Peter'la evlenmiş. Ailesi Peter'ı hiç sevmiyor zaten. Dizinin başında hatırladığım kadarıyla piyano dersleri veriyordu fakat şimdi ev işleriyle ilgileniyor, Peter'ın yaptıklarını düzeltmeye çalışıyor.


Ailenin büyük kızı Meg. Ailesinde bile ciddiye alınmayan biri. Yazık garibin Peter'ın ona yaptıklarıyla yaşamak zorunda. Okulda da pek popüler değil. Annesi bile zaman zaman ezikliğiyle dalga geçebiliyor.

Chris Griffin. Pek bir özelliği yok aslında. Salak bir çocuk, ailesine dolaptaki maymundan korktuğunu söylüyor zaman zaman. Ailesi Chris'in uydurduğunu düşünse de maymunun gerçekten olması ailenin vurdumduymazlığını gösteriyor herhalde. 


Ailenin en küçüğü Stewie. Ve en zekisi. Kafasının neden öyle olduğuna dair dizide bile farklı senaryolar var. Birinde böyle doğduğu söylense de öbüründe kafasını tavana çarpmış. En büyük amacı Lois'i öldürmek. En azından dizinin başında öyleydi. Şimdi dünyanın hazır olmadığı teknolojik aletlerle oynuyor. Zamanda geri gidiyor, paralel evrenlere gidiyor, kesinlikle o evde yaşayan en zeki yaşam biçimi. Yaşam biçimi diyorum çünkü bir köpek yaşıyor ve kesinlikle Chris ve Peter'dan daha zeki. Stewie konuşuyor hatta gayet güzel bir ingiliz aksanıyla konuşuyor ama nedense sadece onu köpek Brian duyuyor.


Ailenin köpeği Brian. Köpeği dediysemde hepsi gayet Brian'la konuşuyor. Brian arada köpek gibi davransada araba kullanıyor, sofrada onlarla yiyor, hatta kitap yazmışlığı bile var.Lois'e aşık. Hatta bölümlerden birinde Peter'ın öldüğü sanıldığında Lois'le evlenmişti bile.

Karakterler bu 14 yıl içinde değişime uğradılar tabii ki. Hatta bununla ilgili karikatürümsü bir şey bile yapılmış.Kesinlikle haklılar bence. Stewie'nin Lois'i öldürmeye çalışması çok zevkli oluyordu.  12. Sezonu biten dizi 2014'de 13. sezona başlıyacak.

Açılış Jeneriği;


En düzgünü buydu maalesef. Peter'ın Michael Moore le yarışması;


Stewie çalışırken :)

                           
                             Stewie ile Brian her şeyin Disney tarafından yaratıldığı evrendelerken;


Peter dizini incittiğinde;


Böyle çok fazla video var. Absürt komedi diyebileceğim bir dizi.

 • Share:

You Might Also Like

2 yorum

 1. bu diziyi bayılarak takip ediyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Severim bende Family Guy'i ama The Simpsons'i daha cok severim. 25 sezon insanda baglilik yapiyor. The Simpsons'a gelen konuklar da cok ilgimi cekiyor

   Sil