Yeni Bir Kitap #14# Hepimizin Ölüsü

12:00

Mutlu haftalar diliyorum hepinize :)  Serinin 7. ve benim son okuduğum kitabındayız. Bir ay sonra Alice'in başlattığı diyet bitecek ve benim ilk işim serinin 8. kitabını almak olacak.Loisiana'lı garson kız Sookie Stackhouse, şu sıralar potansiyel yeni sevgilisi, şekildeğiştiren Quinn ve giderek yaklaşan vampir zirvesiyle çok meşgul. New Orleans'ı sarsan fırtınada, üssü hasar gören Vampir Kraliçe Sophie-Anne kendisini devirmek isteyenlere karşı güçsüz durumda. Sookie'nin zirvedeki görevi Sophie-Anne'i desteklemek. Ancak çok geçmeden Sookie, vampir dünyasının derinliklerine çekilmeye başladığında bu görevin göründüğü kadar kolay olmadığını fark edecek. 


Benim spoiler içerme ihtimali olan özetime gelecek olursak;

Potansiyel erkek arkadaş, çok kısa zamanda erkek arkadaş oluyor. Quinn vampir zirvesini de düzenlediğinden Sookie onunla görüşebileceğini  düşünüyor ama Quinn o kadar yoğun ki. Kraliçe'nin yanında götürdüğü vampir sayısı azalıyor fakat tabii ki Bill'de Eric'de hala gelenler arasında. Tüm bu vampir politikalarının arasında Sookie'nin görevi, vampirlerin insanlarına birşey söylemiş olma ihtimaliyle insanların düşüncelerini dinlemesi. Hep vampirlere yardımcı olan Sookie, Andre'nin teklifiyle şoka uğrasa da Eric tam zamanında yetişiyor. Bill Sookie'ye ulaşmaya çalışıyor ama Eric'de Sookie'de bu çabaları engellemeye çalışıyor. 

Gelelim yorumlarıma. Quinn hakkında da bir sır ortaya çıkıyor ama ilişkinin gidişini değiştirecek kadar değil. Eric gelmeseydi herşey çok daha kötü olabilirdi. Ama bu Eric ve Sookie arasındakileri değiştirdi. Tabii Eric bunu Sookie için yapmıştı ve Sookie de elinden gelenin en iyisini yaptığının farkında. Sookie Bill'e ne kadar kızsa da hayatını kurtarmaktan vazgeçmiyor. Sookie ile Eric birleşecek mi çok merak ediyorum. Şimdilik birşey yok. Belki gelecek kitaba.Eric diye öldüğümü anlayabiliyorsunuz sanırım :)

Artemis yayınlarından çıkan bu kitabın çevirmeni gene Deniz Evliyagil. Orijinal adı ise All Together Dead.

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum