Yeni Bir Kitap #12# Ölüler Ölüsü

12:00

Mutlu Pazartesiler :) Bu haftaki kitabımız serinin 5. kitabı olan Ölüler Ölüsü.
Hep yaptığım gibi kitabın arkasındaki tanıtıma bakalım;

Sookie'nin ağabeyi Jason bir panteradam olarak ilk dolunayını yaşayacaktı. Ancak kasabayı sır dolu ölümlerle sarsan esrarengiz bir katilin ortaya çıkışıyla Sookie'nin halihazırdaki endişeleri yerini korkuya bıraktı. Yaklaşan dolunaya kadar katil bulunmazsa Jason tek şüpheli durumuna düşecekti. Tabii Sookie'de bu talih varken, katilin hedefi olması kaçınılmazdı. 


Sookie'nin iyilik perisi Claudine Sookie'nin hayatına giriyor. Sookie'nin hayatını kurtardığına hiç şüphe yok. Sam vurulunca Sookie Eric'e gidiyor. Tabii barmenlerden birini ödünç almak için. Eric yaşananları hatırlayamadığı için farklı davranıyor. Sookie'de olanları anlatmaya yanaşmıyor çünkü Eric'in eline koz vermek istemiyor. Alcide babası için yardım isteyince Sookie onu kıramıyor fakat işler beklediğinden farklı gelişiyor. Babasına yardıma gidince dikkatini çeken Quinn'le karşılaşıyor. Tabii Sookie de Quinn'in dikkatini çekiyor.

Kitap dizi kıyaslamasına gelirsek, öyle birşey yok. Bu kitap dizide yok. Jason kurtadama dönüşmüyor. Quinn dizide yer almıyor. Belki uyan tek şey Eric'in hafızası yüzünden yaşananlar. Eric varken ve Sookie için delirirken Sookie'nin başka erkeklerle ilgilebilmesi de gerçekten ağzımı açık bıraktırıyor. Tüm kitabı acaba Alcide ve Sookie'nin arasında birşey olacak mı diye okudum. Serinin devam kitabı. Tempo düşmüyor. Sookie bir şekilde olayların ortasında buluyor kendini. Eğer ilk beş kitabı okuduysanız  sizi hayal kırıklığına uğratmıcak bir kitap. Şey tempo bakımından en azından.

Kitap Artemis yayınlarından. Çevirmen Deniz Evliyagil. Orijinal Adı: Dead as a Doornail  • Share:

You Might Also Like

0 yorum