Yeni Bir Kitap #9# Şehir Ölüsü

10:00

Günaydınlar :) Şehir Ölüsü Sookie Stakehouse serisinin 2. kitabı. Kapakta da görebileceğiniz üzere Anthony Roman Ödülü'nü almış bu kitabımız.


Bu kapağımız : 


Bu da kapak arkası :

Barmen kızımız Sookie Stakehouse'un bu aralar şansı pek yaver gitmiyor. Önce iş arkadaşı öldürülüyor ve bu durumu görünürde kimse umursamıyor. Derken, canavar ruhlu bir yaratık tarafından zehirli bir kırbaçla kamçılanıyor. Ve tam o sırada devreye kanından zehri emmek için vampirler giriyor - sanki kan emmek işlerine gelmezmiş de kıyak çekiyorlarmış gibi!
Sookie borçlanıyor tabii. Dolayısıyla bu kan-emicilerden biri ondan iyilik isteyince de geri çeviremiyor. Aradan çok geçmeden soluğu Dallas'ta alan Sookie telepatik güçlerini kullanarak kayıp vampiri bulmaya çalışıyor. Ayrıca bu konuyla alakalı bazı insanlarla da görüşmek zorunda. Yalnız bir şartı var. Vampirler uslu duracaklarına ve bu insanlara zarar vermeyeceklerine söz vermeli. Tabii söylemesi kolay. Vampir tayfasının yoldan çıkması için gereken tek şey leziz bir sarışın ve işlerin katliam boyutu kazanmasına yarayacak minik bir hata....
Aslında olayın Sookie'nin kurtulmasıyla ilişkisi yok zaten bu görüşmeye Eric'in yanına gidiyorlardı. Eric'le Sookie'nin bir anlaşması vardı eğer Eric insanları öldürmek yerine polise teslim ederse Sookie'de ne zaman Eric'in ihtiyacı olsa yardım edicekti. Tabii kimsenin aklına Eric'in Sookie'yi Dallas'a kiralayacağı gelmemişti. 

Kitapla dizi'yi kıyaslarsak eğer : Yanlış hatırlamıyorsam (2 sene önce izlemiştim) Sookie dizide Dallas'a gitmiyor. olay daha çok Sookie'ye kırbaçla saldıran yaratığın etrafında geçiyor. Bill'in yeni çocuğu oluyor (yeni bir vampir yaratıyor yani)  bu da kitapta yok. Dizide Godric Eric'in yaratıcısıyken burada sadece çok yaşlı bir vampir. Kitapta Sookie Dallas'a gidip vampirin kaybolduğu gece orada bulunan insanların aklını okuyarak vampiri kimin kaçırdığını bulmaya çalışıyor. 

Çevirmeni yine Yiğit Değer Bengi. Orijinal Adı : Living Dead in Dallas  Sayfa Sayısı :  352 

İyi okumalar :) 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum