Yeni Bir Kitap #8# Gündüz Ölüsü

10:00

Merhabalar :) Sevimli küçük yalancılar serisi bitti bende yeni seriye başladım :) Bu serimiz aynı zamanda bir HBO dizisi olan True Blood'ı doğuran seri. Zaten kitabın kapağının altında da yazıyor :) Ben hem kitapları okumuş hem de dizi izleyen biri olarak aradaki farkların o kadar çok olmadığını söyleyebilirim. Tabii bazı şeyleri ekledikleri için seriye şu anda bambaşka yollarda gitmekteler. Serinin 7. kitabını okuyorum şu an ve dizi da farklı gidiyor. Eğer Eric karakterini Alexander Skarsgård'ın oynayacağını bilseydi daha farklı yazardı kitabı gibi geliyor. Yakışıklı vampirimiz :

Bu da kapağımız : 

Kitabın arkası şu şekilde :


Sookie Stackhouse, Louisiana'nın ufak bir kasabasında, kendi halinde bir bar garsonu. Sessiz, sakin, etliye sütlüye karışmaz ve öyle çok dışarı çıkmaz. Güzel olmadığından değil. Güzel bir kız. Sadece, Sookie bir çeşit 
'beceriksizliğe' sahip. İnsanların zihnini okuyabiliyor. Bu yüzden de erkekler tarafından pek tercih edilmiyor, diyelim.
Bir gün Bill ile tanışıyor. Bill, uzun boylu, yakışıklı, esmer -üstelik Sookie adamın aklından geçen tek kelimeyi bile duymuyor. O, Sookie'nin hayatı boyunca beklediği erkek... Fakat Bill'in de kendine has bir 'beceriksizliği' var. O bir vampir, hem de kötü şöhretlisinden. Ciddi anlamda tüyleri diken diken eden bir grupla takılıyor ve hepsi de -ne sürprizdir ki- potansiyel katil. Üstüne üstlük, Sookie'nin iş arkadaşlarından biri öldürülünce, genç kız da sıranın kendisinde olduğunu düşünmeye başlıyor. 

Kapak bu şekilde. Bende eklemeler yapmak istiyorum. İlk kitapta vampirler yaklaşık iki yıl önce Büyük İfşaat dedikleri bir şeyi gerçekleştirdiler. Sentetik kanın üretilmesiyle birlikte vampirler her yerde televizyona çıktılar ve varlıklarını ilan ettiler. Hak talep ettiler. Yani diğer vampir kitaplarını aksine buradaki vampirler herkes tarafından bilinmekte.

Kapakta aklıma takılanlar da şöyle : İyi şöhretli vampir olur mu ki ? Tüyleri diken diken eden grupla birlikte yaşamıyor, onlar Bill'i ziyarete geliyor.

Kitap sürükleyici gidiyor. Hemen hemen kitabın arkasındaki gibi. İlk sezondan birkaç farklılıkları var ama olsun o kadar. 

Kitap Artemis yayınlarından çıkmış. Piyasa da 18 TL'ymiş. Fakat ben ilk beş kitabı set halinde kitapyurdu.com'dan almıştım ve 5'li sete toplam 60 TL ödemiştim. O zamanlar sete kargo dahildi. 
 Yiğit Değer Birgi çevirmiş . Kitabın orijinal adı Dead Until Dark. Kitap toplam 436 sayfa.   • Share:

You Might Also Like

0 yorum