Yeni Bir Film #9# Leap Year

10:00

Herkese mutlu pazarlar :) Geçen hafta söylediğim gibi bu hafta size hatırlayabildiğim kadarıyla Aşka Yolculuk (hep böyle filmlerin türkçe isimleri. Artık Yıl ya da artık gün deseler ne olur acaba)  filmini tanıyacağım. Değişik bir film olduğunu söyleyebiliriz.
Başrollerinde Mathew Goode ile Amy Adams olan 2010 yapımı bir film. IMDB'den 10 üzerinden  6,2 almış. Bence biraz daha fazla olabilirdi. 

Anna Brady emlak işinde genç kızımız. Sevgilisinin 4 yıldır kendisine evlenme teklif etmesini bekliyor ama bu olmayınca işleri ele almaya karar veriyor. 29 Şubatta bir İrlanda geleneği olan kadınların erkeklere evlenme teklif etmesinden esinleniyor ve erkek arkadaşının peşinden Dublin'e gitmeye karar veriyor. 


Fakat kötü hava koşulları yüzünden yolda kalıyor. Cardiff'te küçük bir kasabada mahsur kalıyor. Kasaba o kadar küçük ki tek otel barın üst katlarında bir oda. Dublin'e gitmek için araç arayan Anna'ya, otel (ve bar) sahibi yardım ediyor. Tabii para karşılığında. 


Dubline'e doğru yola çıkan çiftimizin başına bin bir türlü olan gelirken, yavaş yavaş birbirlerine aşık oluyorlar. Benim çok hoşuma gitmişti film. Buradan  türkçe altyazılı fragmanını izleyebilirsiniz. 


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum