Yeni Bir Dizi #11# True Blood

10:00

Bu hafta kitaplarını da okuduğum HBO dizisi True Blood'dan bahsetmek istiyorum. HBO denilince artık normal dizilere göre daha açık olduğunu anlayacak kadar HBO dizisi izledim.
 Dizinin ilk sezonu kitapla aynı gidiyor. Kitap tanıtımını okumayanlar için özetlemek gerekirse : Vampirler iki yıl önce televizyonlara çıkıp varlıklarını ilan etmişlerdir. Bunun nedeni japon bilim adamlarının sentetik kan üretmesi ve vampirlerin artık insan kanına ihtiyaç duymamasıdır. Vampirlerin çıkışından iki yıl sonra Louisiana'nın küçük bir kasabası olan Bon Temps'a bir vampir gelir. Bu vampiri ilk fark eden garson Sookie Stackhouse'dur. Sookie bir telepattır ve vampirlerin aklından geçenleri duyamaz. 25 yıllık hayatından sonra birinin yanında rahat eden Sookie vampir Bill ile çıkmaya başlar.


Dizi böyle başlıyor. Bir yaz dizisi yani 6. sezon şu anda devam ediyor. Bill ve Sookie ikinci sırada en sağda. Bil aynı sırada sağdan ikinci, Sookie'de soldan ikinci.


Başrollerde Sookie'yi oynayan  Anna Paquin ve Bill'i oynayan Stephen Moyer dışında son sezonlarda üçüncü başrol olan Eric'i canlandıran Alexander Skarsgård var. 

Kitaplarda Sookie hakkında güzel deniliyor ve açıkcası Anna Paquin bana o kadar da güzel gelmiyor. Ama bayağı cüretkar sahneler var Anna Paquin Oskar kazanmış bir aktris. Benim favori karakterim Eric tabii ki. Başlarda sadece birkaç sahnesi olan Eric son sezonda hemen hemen Bill kadar sahneye sahip.


Her sezon değişik afişleriyle izleyicilerin dikkatini çeken True Blood 7. Sezon onayı almış bulunmakta. Kitaptan her sezon gittikçe uzaklaşan bir senaryosu var.

Dizi ne kadar açık derseniz Rolling Stone  için verdikleri kapak fotoğrafı bir fikir edinmenizi sağlar diye düşünüyorum.


Vampir dizisi yerine vampir ağırlıklı doğaüstü drama olarak tanımlanıyormuş.  Vampirler dışında kurtadamlar, şekildeğiştirenler başta olmak üzere değişik doğaüstü yaratıklar yer almakta.

True Blood izlediniz mi?


  • Share:

You Might Also Like

0 yorum