Yeni Bir Dizi #9# Glee

10:00

Günaydınlar :) Bugünkü dizimiz Glee. Kendisi müzikal komedi olarak tanımlanıyor ama bazı bölümleri de gayet hüzünlü olabiliyor.Dizinin konusuna gelirsek eğer : Lime Ohio'daki McKinley Lisesinin müzik grubunun liseler arası yarışmalara hazıranlanmaları diye özetleyebiliriz sanırım. Amerika'da liselerde öğrencilerin boş saatleri oluyor ve bu saatlerde istedikleri gruplara katılabiliyorlar. Bu dizinin odağında da o grup var. Dizinin başında grubun öğretmeni okuldan kovuluyor ve ispanyolca öğretmeni Will Schuester grubu devralıyor. Ve gruba öğrenci toplamaya çalışıyor. Tabii ki ponpon kızların koçu onların ödeneğini de kendisi için istediğinden grubu dağıtmaya çalışıyor.


Büyük resimde ponpon kızlarun koçu (Sue Sylvester) ve altındaki de Schuester .Sue'nun yaptığı L işareti Loser'ın L si. Gruba karşı büyük bir önyargı var ve gruptakilere kaybeden diyorlar popüler öğrenciler. Ayrıca dizide popüler çocuklar buzlaş gibi bir içeceği alıp eziklere döküyorlarmış.

Dizinin başrollerine gelirsek. Dizinin başrol oyuncuları seneler içinde değişti. Oynayanlar değişmedi, bazı karakterler daha fazla rol almaya başladı bazıları artık gözükmüyor bile. Aşağıdaki resimden gösterecek olursak eğer :


Rachel Berry : Sesi çok güzel bu kızımız bir türlü grubun (New Directions) en yetenekli kızı. Kendisi ilk bölümlerde bana göre pek güzel olmasa da son sezonda gayette güzel olmuştur. Son sezonda liseden mezun olan kızımız hayallerinin okuluna kabul edilmiştir. (en tepede en sonda)

Finn Hudson : Schuester'ın okulun banyosunda keşfettiği Finn New Directions'ın erkek solistidir ayrıca bateri çalmaktadır. Schuester onu gruba getirmek için şantaj yapsa da grubu sevip sonra kendi isteğiyle kalmıştır. Son sezonda mezun olan Finn önce askere gitmiş sonra üniversiteye gitmiştir. (en tepede soldan ikinci)

Not : Maalesef Finn Hudson'ı oynayan oyuncu Cory Monteith 13 Temmuz'da vefat etti. Rachel Berry'i oynayan Lea Michele ile ilişkisi vardı ve bu yüzden yerine başka bir oyuncunun getireceklerini sanmıyorum. Maalesef Cory'yi kaybettik artık dizi eskisi gibi olamayacak.)

Kurt Hummel : Dizide cinsel tercihi yüzünden baya hırpalanan Kurt artık kendini toparladı. Son sezonda ilk başta istediği üniversiteye giremeyip bir sonraki yılı beklese de sene içinde kendini göstermeyi başardı ve okula kabul edildi. Rachel ile aynı okuldalar ve ikisinin de hayalinide bu okul vardı. (ikinci sıra soldan ikinci)

Britney Spears'tan  Neil Patrick Harris'e birçok ünlünün konuk olarak yer aldığı Glee 4. Sezonunda Kate Hudson ile anlaştı.Bunlar bana göre en iyiler.  Merak edenler için benim en sevdiğim performanslarından ikisini ekliyorum.  • Share:

You Might Also Like

2 yorum

  1. Finn olmadan glee izleyemem gibi geliyor.Hem ayni tadi vermez hemde izledikce onu hatirlarim :( ama bu zamana kadar cok severek izledim bende tavsiye ederim :)

    YanıtlaSil
  2. Cory'yi her gördüğümde bir hüzün çöküyor üstüme. Umarım Ryan güzel bir şekilde bağlar konuyu yerini başka birini getirmez yerine. Lea ile harika bir enerjisi vardı. Güzel dizi ben müzikalleri zaten severim ama Glee'de durup dururken şarkıyla konuşma çok az olduğu için daha çok sevdim.

    YanıtlaSil