Yeni Bir Dizi #8# Once Upon A Time

10:00

Bu haftanın dizisi 3. sezonuna geçmiş olan ve bir spin-off'a hak kazanan Once Upon A Time
Bir varmış bir yokmuş.... olarak başlayan masallar çocukluğumuzda kaldı derken bu diziyle tekrar hayatımıza girdi. En çok da benim gibi masalları oldum olası sevenler sevindi her halde. Adından da anlaşılacağı gibi masallarla dolu bir dizi Once Upon A Time. Mutlu sona ulaştığını sandığımız karakterler tekrar tehlikede. Ana masal olarak Pamuk Prenses ve Yedi Cüceler ele alınmış. Ama her bölüm başka bir masal var. Güzel ve Çirkin'den Peter Pan'a, Kırmızı Başlıklı Kız'dan Pinokyo'ya her masalla karşılaşıyoruz.

Birazcık Spoiler'a girmem gerekirke Emma Swan zor bir çocukluk geçirmiş ama kendini toparlamış, insanların yalan söylediğini anlayabilme yeteneği sayesinde geçinen biridir. Bir gün küçük bir çocuk kapısını çalar ve onun oğlu olduğunu söyler. Gençken hamile kalan ve kendi çektiklerini  çekmesin diye çocuğunu evlatlık veren Emma oğlu Henry'i yaşadığı yere Storybrooke'a götürür. Henry Emma'ya Pamuk  Prenses'in ve  Yakışıklı Prens'in kızı olduğunu söyler. Aynı zamanda Pamuk'u öldürmek isteyen Kötü Kraliçe'nin bir lanet yaptığını onları ancak Emma'nın kurtarabileceğini söyler. Emma başta inanmaz ama Storybrook'ta olan olaylar onun orda kalmasına sebep olur.


Dizide benim ilgimi çeken kısım (masallar dışında tabii :) Emma ile Pamuk'un birbirine çok benzemesi. Ne zaman görsem aynı şeyi düşünüyorum.


Bu Emma. Lanetten kurtaracağı için Umut olarak geçiyor. House'dan ve How I Met Your Mother'dan tanıdığımız Jennifer Morrison canlandırıyor.


Bu da Pamuk Prenses ya da lanette ki adıyla Mary Margaret. Benzerliği görüyor musunuz?


Yakışıklı Prens. Lanette hafızasını kaybettiği için John Doe olarak geçti bir süre.


Ve Kötü Kraliçe. Rolünün hakkını veren oyunculardan.


Ve Rumplestilskin . Harika bir oyuncu. Dizideki favori karakterim. Özellikle masallarda canlandırdığı karakter çok eğlenceli geliyor. 

 Dizi çok iyi gidiyor. Her masalı birbirine bağlayarak çok iyi bir iş çıkarıyor bence. Geçmişle günümüzü bağlıyor. Neden olduğunu bilmediğimiz şeylere açıklık getiriyor

İyi Seyirler :)

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum