Yeni Bir Dizi #7# Chuck

10:00

Selamlar :) Bu haftaki dizimiz 5 sezonun ardından sona ermiş bir dizi ve benim keşke filmini de yasalar dediğim bir dizi. Chuck
Diziye de adını veren karakter Chuck Bartowski Stanford Üniversitesi son sınıftayken, oda arkadaşı ona bir oyun oynar ve kopyadan yakalanıp okuldan atılmasına sebep olur. Heme ardından kız arkadaşı Jill'de onu terkeder ve Chuck ablası ve onun erkek arkadaşıyla yapamak için Burbank'a geri döner ve Buy More adlı elektronik mağazasında en iyi arkadaşıyla çalışmaya başlar. Bilgisayardaki yetenekleri nedeniyle teknik servis olarak çalışır. 5 yıl sonra oda arkadaşından bir mail alır. Üniversite zamanı yaptıkları bir bulmacayla karşılaşan Chuck bulmacayı çözer ve bilgisayardan beynine bilgiler inmeye başlar. Sonraki günlerin birinde güzeller güzeli Sarah Chuck'ın yanına gelir ve (yanlış hatırlamıyorsam) telefonundaki sorunu çözmesini ister. Bu arada Buy More'da Casey adında biri işe başlar. Sonradan anlaşılırki Sarah bir CIA ajanıdır ve Casey bir NSA (ulusal savunmaydı yanlış hatırlamıyorsam) ajanıdır. İkiside Chuck'ın beyninde bulunan bilgileri istemektedir. İlk bölümü özetlemeye çalıştım. Çok eğlenceli bir diziydi. Zaten uzun boylu, esmer kıvırcık saçlı, bilgisayar oyunu meraklısı karakterler her zaman hoşuma gitmiştir (Bakınız: Seth Cohen) Tabii ilerleyen sezonlarda Chuck saçını kestiriyor daha da karizmatik hale geliyor :) 


Chuck çok güzel bir komedi ajan dizisi. Hem ajanların sürükleyici operasyonlarını izleyebiliyoruz hem de ne yaptığını bilmeden bu işin içine giren Chuck'ın sakarlıkları ve ailesinden saklaması nedeniyle oluşan zorlukların eğlenceli yanlarını izliyoruz. 


Birkaç bölüm izleyin ve şans verin derim. Yayınlandığı 5 yıl boyunca her salı günü eve koşup yeni bölümü izledim. Her sezon sonu yeni sezon onayı için hop oturup hop kalktım. (NBC diziyi iptale hep çok yaklaştı, her sene Chuck iptal edilmesin diye forumlarda imza toplandı.) Zorla 5 sene boyunca yayınlanan dizinin son sezonu dışında hep sevmişimdir. Final'i ise bence çok üzücü bitmiştir. Keşke filmi yapsalar diye istememin sebebi belki işleri yola koyacak bir senaryo yazılmasıdır. Ama böyle birşey düşünüldüğünü sanmıyorum. Sarah'ı oynayan Yvonne Strahovski Dexter dizisine katıldı, Chuck'ı oynayan Zachary Levi ise birkaç TV dizisinde seslendirme yaptıktan sonra yeni Thor filmine katılmış . Komedi sevenler bir fırsat versin derim. 

  • Share:

You Might Also Like

0 yorum